اخبار
1400/10/26 یکشنبه
همزمان با روز تکریم از مادران وهمسران شهدا
رئیس و مدیران مرکز کرمان با «مادر شهید محسن برهانی» دیدار کردند

.

همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین (س) ،روز تکریم مادران و همسران شهدا هئیت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز کرمان با مادر «شهید محسن برهانی» دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این دیدارکه ؛ دکترحسین رشیدی رئیس دانشگاه، دکتر علیرضا نجف زاده معاون آموزشی وپژوهشی،دکتر رستمی معاون اجرایی وعلیرضا اسلامی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز کرمان حضور داشتند،"بتول سیف الدینی" مادر شهید محسن برهانی با اشاره به خاطرات وخصوصیات شهید اظهار داشت: محسن خیلی اهل مطالعه و عبادت بودو دینش را با تحقیق انتخاب کرده بود ونماز شبش وصف نشدنی است. 

مادر شهید محسن برهانی با اشاره به نحوه شهادت فرزندش در جبهه گفت: محسن به گردان غواص پیوسته بود و شهادتش هم در آب و حین شلیک آرپی جی با لباس غواصی بود.

وی افزود: وصیت نامه محسن توسط همسر حاج احمد آقا عروس حضرت امام(ره) که در سفری به کرمان تشریف آورده بودند، به دست امام خمینی(ره) رسیده و مطالعه و تحسین کرده بودندو حضرت امام (ره) در مورد وصیت‌نامه ایشان فرمودند: همهٔ وصیت‌نامه‌ها عزیزند اما این وصیت‌نامه چیز دیگری است.

مادر شهید محسن برهانی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با خانواده ی خود گفت: سال 84 که حضرت آقا به کرمان تشریف آوردند؛ دیداری هم با مادرمان داشتند و وقتی رفتم حضرت آقا را آن جا دیدم و به قدری مات و مبهوت ایشان شده بودم که دیگر هیچکس را نمی دیدم.

شهید محسن برهانی در مهر ماه سال 1365 عازم جبهه شد و در گردان 408 غواص سازماندهی شد و پس از چند ماه آموزش تکمیلی، در عملیات کربلای 4 شرکت کرد و در همان عملیات در تاریخ 4/10/65 در سن ۱۷ سالکی به شهادت رسید و پس از ۱۰ سال، سوم آبان ماه ۷۵ پیکر مطهرش تفحص و پس از تشییع، به خاک سپرده شد.

گفتنی است: "بتول سیف الدینی" مادر شهید محسن برهانی ،خواهر شهیدان محمد حسین، محمدعباس و محمد جعفر سیف الدینی هم می باشد؛ و حاج احمد برهانی پدر بزرگوار شهید "محسن برهانی 15 مردادماه1400 به فرزند شهیدش پیوست.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر