فرهنگی
1400/9/22 دوشنبه
کمیته دانشگاهیان ترویج مکتب حاج قاسم
تاکید بر معرفی حاج قاسم سلیمانی به عنوان الگویی حقیقی برای نسل جوان کشور

.

New Page 1

جلسه کمیته دانشگاهیان ترویج مکتب حاج قاسم به میزبانی دانشگاه پیام نور استان کرمان و با حضور دکتر علیرضا محدثی زرندی رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمان، دکتر علیرضا منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد کرمان، حجه الاسلام پور محی آبادی مسئول نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان و سایر اعضا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجه الاسلام پور محی آبادی، با استناد به آیات قرآن، وجود الگو و اسوه را در مباحث تربیتی بسیار مفید و سازنده عنوان کرد و بر لزوم پرداختن دقیق و علمی به ابعاد مختلف شخصیتی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد.

در ادامه این جلسه دکتر علیرضا منظری توکلی، با اشاره با منویات مقام معظم رهبری و لزوم نگریستن به حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک مکتب و نه فرد گفت:امروز غربی ها با روش های پیچیده تبلیغاتی از هیچ و پوچ الگو ساخته و مبانی تفکر غربی را در قالب این الگوها به خورد جوامع اسلامی می دهند، و ما باید با کار علمی و پژوهشی بتوانیم با بهترین روش ها، الگوهای واقعی نظیر شهید عزیز و والامقام سلیمانی را به دنیا و به نسل جوان خودمان بیش از پیش معرفی نماییم.

همچنین دکتر علیرضا محدثی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون شخصیت حاج قاسم اشاره کرد و گفت: سومین جشنواره شعر آیینی در دی ماه امسال و با حضور شعرای دانشگاهی سراسر کشور و مراکز دانشگاهی پیام نور خارج از کشور برگزار می شود و تاکنون 180 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که بخش ویژه ای در این جشنواره تحت عنوان شعر مقاومت دیده شده و شعرای دانشگاهی به تبیین ابعاد مختلف شخصیت سید الشهدای مقاومت پرداخته اند.  
ایشان همچنین بر استقبال دانشگاه پیام نور از طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشجویی با محوریت شخصیت حاج قاسم تاکید کرد.


 


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر