فرهنگی دانشجویی
1399/7/16 چهارشنبه
در آستانه اربعین حسینی برگزار شد:
مجلس وعظ، مرثیه و بیان خاطراتی از سپهبد شهید سلیمانی

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت دفتر نهاد رهبری و هیات امام صادق علیه السلام دانشگاه، مراسم سخنرانی و ذکر مرثیه بر مصائب اهل بیت علیهم السلام با حضور مدیران و کارکنان دانشگاه در فضای باز و با رعایت شیئوه نامه های بهداشتی برگرار گردید.
در این مراسم حجه الااسلام پور محی آبادی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری ضمن سخنانی به فلسفه قیام امام حسین علیه السلام اشاره کرد و گفت:در طول تاریخ دلایل زیادی برای قیام امام حسین ذکر شده، امام آنچه که در زیارت اربعین و در کلام گهر بار امام صادق علیه السلام آمده دلیل اصلی قیام آن حضرت، مبارزه با جهل و نجات امت پیامبر از ضلالت و گمراهی بیان شده است.
ایشان بیشتر مبارزات انبیاء و به خصوص  پیامبر اسلام را در همین راستا و برای ریشه کنی جهالت هایی نظیر بت پرستی و هوا پرستی عنوان کرد و افزود: بعد از رسول خدا شکل جهالت عوض شد و جهالتِ سلطنت به جای امامت در جامعه پایه گذاری شد و امام حسین علیه السلام  برای نجات امت از این جهالت ها قیام کرد.
حجه الااسلام پور محی آبادی ادامه داد: امروز هم همه ما وظیفه داریم در راستای بصیرت افزایی تلاش کنیم، چرا که اگر جهل با همه شکل و انواع آن در جامعه نهادینه شود، آن وقت امام به حق جامعه باید جان خود را فدا کند تا جهالت زدوده شود.
در ادامه این مراسم یکی از هم رزمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به بیان خاطراتی از ایشان پرداخت و گوشه ای از ابعاد شخصیتی این سردار رشید اسلام را بیان نمود و سپس حاضران با نوای گرم مداح اهل بیت حاج محمدرضا گلچین بر مصائب عقیله بنی هاشم و اهل بیت پیامبر، اشک ماتم ریختند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر