فرهنگی
1401/2/4 یکشنبه
در آستانه شب قدر و به مناسبت ایام شهادت مولی الموحّدین، حضرت امام علی ع برگزارشد:
مجلس سخنرانی و ذکر فضائل امامان معصوم علیهم السلام

.

New Page 1

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آستانه آخرین شب از لیالی قدر و ایام شهادت امام علی علیه السلام، مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام پور محی آبادی مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه در نمازخانه ستاد استان برگزار شد.

حجت الااسلام پور محی آبادی، ضمن تسلیت ایام شهادت مظلومانه امام علی علیه السلام، به تفسیر سوره قدر و ارتباط ان سوره با مقام منیع امامان معصوم پرداخت و گفت: در روایات تشیع آماده که با سوه قدر، امامت ما اهل بیت را اثبات کنید.

ایشان در توضیح این مطلب فرمودند:از آنجایی که در آیه شریفه: "تَنَزَّلُ الْمَلائِكَةُ وَ الرُّوحُ فِيها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ" فعل مضارع که بر مداوت دلالت دارد، به کار رفته، پس در شب قدر هر سال ملائکه نازل می شوند، حال سئوال اساسی این است که ملائکه مقرب الهی بر چه کسی نازل می شوند و چه کسی این ظرفیت و شایستگی را دارد که بتواند ظرف نزول ملائکه الهی گردد؟ پس روشن است که خلیفه الهی و امام معصوم هر عصر محل نزول ملائکه الله است.

وی یادآورشد: بر همین مبنا، درک شب قدر، به میزان ارتباط قلبی ما با امام عصر اروحنا له الفداء بستگی دارد و اگر از فردای شب قدر زندگی ما رنگ و بوی امام زمان (عج) گرفت، شب قدر ما از هزارماه برتر خواهد شد و در مسیر عبادت و بندگی خداوند به اندازه 80 سال پیش خواهیم رفت.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر