اخبار
1398/9/5 سه‌شنبه
برپایی نمایشگاه گلهای زینتی وآپارتمانی در دانشگاه پیام نور واحد راین
اولین نمایشگاه گل های زینتی و آپارتمانی پیام رویش کار خود را در دانشگاه پیام نور واحد راین آغاز کرد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این نمایشگاه به همت کانون کارآفرینی واحد راین و با هدف معرفی ظرفیت ها و توانمندی گل و گیاه این شهرستان گشایش یافته و هم اکنون دارای بیش از 70 نوع گل زینتی و آپارتمانی می باشد.
فرشته هاشمی دبیر کانون کارآفرینی واحد راین در تشریح اقدامات صورت پذیرفته در این نمایشگاه گفت: انواع کاکتوس، موسی در گهواره، سانسوریا، فردوس، بگونیا عروس، گل سنگ، پیرومیا چروک، پافیلی، مرجان و... از  جمله گیاهان این گلخانه هستند و پرورش و تکثیر آنها از طریق قلمه زنی، پاجوش و بذر به همت اعضاء کانون کار آفرینی این دانشگاه صورت می گیرد.
ایشان ادامه داد: برگزاری کارگاه آموزشی تکثیر و پرورش گل و گیاه  و ارائه تخفیفات دانشجویی و دانش آموزی و برپایی غرفه صنایع دستی، پته، چرم و نمد که توسط اعضاء این کانون انجام گردیده از دیگر برنامه های این کانون در حاشیه برگزاری این نمایشگاه می باشد.
به گفته وی پیش بینی می گردد به دلیل استقبال ریاست شورای اسلامی شهر، شهردار و رییس جهاد کشاورزی شهر راین از این نمایشگاه و وجود پتانسیل های لازم در این واحد، در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی گلخانه پرورش گل و گیاه و انواع درخت های زینتی در واحد راین باشیم.
گفتنی است بازدید از این نمایشگاه  به دلیل استقبال گسترده مردم و مسئولان تا 8 آذر ماه تمدید گردیده است و ساعات بازدید همه روزه از ساعت 8 صبح لغایت 16 عصر می باشد. 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ