اخبار
1398/1/21 چهارشنبه
طواف72 گلدان شمعدانی را بر گرد حرم مطهر شهدای گمنام مرکز کرمان
به مناسبت سالروز میلاد حضرت سیدالشهدا و به نیت ۷۲ شهید کربلا ،۷۲ گلدان شمعدانی با حضور دکتر رشیدی نژاد رئیس مرکز کرمان،حجت الاسلام پورمحی آبادی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان کرمان، کارمندان وجمعی از دانشجویان ،بر اطراف حرم مطهر شهدای گمنام مرکز کرمان طواف داده شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،در این مراسم حجت الاسلام پورمحی آبادی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان کرمان ضمن تبریک اعیاد شعبان اظهار داشت: هریک از ائمه معصومین یک ویژگی منحصر به فرد دارند که در دیگر معصومین نیست .
حجت الاسلام پورمحی آبادی با اشاره به برخی از ویژگی های امام حسین (ع)افزود: امام حسین (ع)تنها امامی که شش ماه به دنیا آمدند، تنها امامی که در معرکه ی جنگ به شهادت رسید و تنها امامی که در زمان حیات خود پدر دو شهید بودندو تنها امامی که بدون غسل و کفن دفن شدند.
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان کرمان گفت: امام حسین (ع)برای پاسداری از دین شهید شدند وما نیز باید با الگو قرادادن این امام همام از ارزشهای دین پاسداری کنیم.
همچنین دکترحسین رشیدی نژاد، رئیس مرکز کرمان نیز ضمن تبریک میلاد امام حسین (ع)، حضرت عباس(ع) و حضرت سیدالساجدین (ع)گفت :تمام ائمه معصومین تلاش کردند که گره از کار مردم باز کنند.
وی افزود:طبق روایات کسی که بیشترین سود و خدمت را به مردم عرضه کند، محبوب‌ترین مردم در پیشگاه خدا است .
رئیس مرکز کرمان با اشاره به برخورد و رفتار خوب با دانشجویان افزود: پاسخگویی خوب اجر وثواب اخروی خواهد داشت.
گفتنی است: در این مراسم هریک از مسئولین ، کارمندان ودانشجویان یکی از شهدای کربلا را که زندگی نامه آن توسط فرهنگی دانشگاه آماده شده بود را انتخاب ویک گلدان به یاد آن شهید برجوار حرم شهدای گمنام قرار دادند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ