اخبار واحدها
1398/6/13 چهارشنبه
دیدار رئیس و کارکنان واحد ریگان با مدیر حوزه علمیه این شهرستان
در آستانه ماه محرم، مسئولان واحد ریگان با مدیر حوزه علمیه این شهر دیدار نمودند.

.

به گزارش روابط عمومی واحد ریگان، در این دیدار، دکتر رحیم زاده رئیس دانشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) به ارائه گزارشی از برنامه های علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه پرداخت. 
رحیم زاده رئیس دانشگاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (دامت برکاته) در رابطه با وحدت حوزه و دانشگاه : وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف و هدف این است که همه به سمت ایجاد یک جامعه اسلامی پیشرفته، مستقل، پیشاهنگ، الگو، حرکت نمایند . 
وی گفت : طلاب و دانشجویان باید قدر یکدیگر را بدانند، با یکدیگر آشنا و مرتبط باشند، احساس بیگانگی نکنند و روحانیون در دانشگاهها عملا کوشش و تلاش کنند که نمونه های کامل عالم دینی و طلبه علوم دینی را به طلاب و دانشجویان ارائه بدهند و نشان بدهند که هردو نسبت به یکدیگر با حساسیت مثبت و با علاقه همکاری می کنند و این همکاری، وحدت حوزه و دانشگاه است.
در ادامه آمادگی دانشگاه در خصوص برگزاری  دوره های آموزشی و چند رسانه ای در تمام رشته ها  همراه با صدور گواهی معتبر مورد نیاز طلاب علوم دینی مطرح شد.
 همچنین در این دیدار، حجت الاسلام مرادی مدیر حوزه علمیه ریگان ضمن خیر مقدم و تشکر از مسئولان دانشگاه، ضرورت وحدت و همکاری و هماهنگی بین این دو نهاد علمی را با توجه به شرایط علمی جدید و رخدادهای اجتماعی نوظهور، یادآور شد و گفت: این دو قشر از تاثیرگزارترین اقشار در جامعه هستند و موتور محرک کشور در ابعاد مختلف اعم از علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی در این دو قشر وجود دارد.
ودر ادامه مرادی با ذکر نکاتی از ارتباط و همچنین تحصیل  خود در محیط های علمی و دانشگاهی خاطراتی را بیان نمود، واز دست اندرکاران امور فرهنگی در دانشگاه خواست از سخنرانان و چهره های مذهبی حوزوی دعوت کنند تا با حضور در دانشگاه به سوالات  مذهبی وفرهنگی و...جوانان دانشجو پاسخ دهند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ