1397/11/29 دوشنبهدانشگاه پیام نور استان کرمان میزبان دومین جشنواره ملی شعر آئینی نور
دبیر دومین جشنواره ملی شعر آئینی خبر داد:
دومین جشنواره ملی شعر آئینی تیر ماه سال آینده به میزبانی دانشگاه پیام نور استان کرمان برگزار می شود.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آقای دکتر امین رستمی دبیر این جشنواره، از برگزاری دومین دوره این جشنواره در استان کرمان خبر داد و گفت:پس از برگزاری موفق اولین دوره این جشنواره در سال 94، بار دیگر میزبان شاعران دانشگاهی کشور در دیار کریمان خواهیم بود.
ایشان ادامه داد:در طول تاریخ، شاعران آئینی همواره نقش بی بدیلی در پیشبرد اهداف عالی اسلام داشته اند و نزد اهل بیت نیز از جایگاه ممتازی برخوردار بوده اند و خوشبختانه با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، این روند دچار تحول گردیده و امیدواریم این جشنواره بتواند گامی موثر در تقویت جایگاه شعر آئینی در کشور بردارد.
دکتر امین رستمی به موضوعات این جشنواره هم اشاره کرد و گفت :شعر آئین شعری است با موضوع دین و در زیر شاخه هایی مانند قرآن کریم، سیره و سبک زندگی اهل بیت، مراثی اهل بیت، اخلاق اسلامی، آئین عبادی و سیاسی اسلام و... قرار می گیرد و در این جشنواره دو موضوع انقلاب اسلامی و چهل سال بالندگی و دفاع مقدس را علاوه بر موضوعات فوق، به عنوان دو موضوع ویژه در نظر گرفته شده است.
وی به تشریح اهداف برگزاری این جشنواره هم اشاره کرد و افزود: تبیین و نشر آموزه های قرآن و اهل بیت، بازگویی فرهنگ، سنت و سیره اهل بیت علیهم السلام برای نسل جوان، بیان عقاید و تعمیق باورهای دینی با زبان شعر، کشف و شناسایی و معرفی استعدادهای دانشگاهی در حوزه شعر آئینی و گردآوری و نشر آثار نفیس و ارزشمند این حوزه از مهمترین اهداف این جشنواره می باشند.
دبیر دومین جشنواره شعر آئینی دانشگاهیان کشور افزود: گستره فراخوان جشنواره به صورت ملی ویژه تمامی دانشگاه های وزارتین (علوم و بهداشت) و دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و اساتید، کارکنان و دانشجویان می‌توانند تا 31 اردیبهشت در هر قالب انتخابی  ( کلاسیک یا شعر نو) حداکثر ٣ اثر به دبیر خانه ارسال نمایند که گزیده آثار جشنوار در قالب مجموعه ای چاپ و منتشر خواهد شد.
امین رستمی گفت: متقاضیان تا پایان اردیبهشت ماه98، می توانند با مراجعه به سایت  conference.pnu.ac.ir/kerman-poem2 آثار خود را ارسال و در جشنواره شرکت نمایند و اطلاعات تکمیلی جشنواره در کانال پیام رسان سروش به آدرس kerman-poem @ و سایت  kerman.pnu.ac.ir  قابل دریافت است.
 
گفتنی است، جوایز این جشنواره در هر یک از بخشهای شعر نو و شعر کلاسیک علاوه بر اهدا تندیس جشنواره به نفرات اول تا پنجم به ترتیب  20،15 ،10،7 و 5 میلیون ریال اهدا خواهد شد. 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ