برگزیده ها
1398/6/11 دوشنبه
استان کرمان میزبان مرحله نهایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه
شرکت بیش از 50 نفر در رشته حفظ کل جشنواره قرآن و عترت دانشگاه

.

استان کرمان میزبان مرحله کشوری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه می باشد که در روزهای هفتم الی دهم مهرماه در دیار کریمان برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر امین رستمی، مدیر بخش اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه، گفت: این مسابقات به مدت چهار روز در کرمان برگزار می شود که روز اول شرکت کنندگان و مهمانان پذیرش شده و در سه روز برگزاری مسابقات را خواهیم داشت.
 ایشان به نحوه برگزاری بخش های مختلف جشنواره هم اشاره کرد و گفت: بخش آوایی به صورت حضوری برگزار می شود و نفرات برتر هر رشته از استانها پس از داوری مجدد در دبیرخانه جشنواره و کسب حد نصاب امتیاز، به مرحله نهایی دعوت می شوند و در بخش های هنری، پژوهشی ،فناوری و ادبی، داوری بر اساس آثار ارسالی صورت می گیرد و نفرات برتر در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد.
مدیر بخش اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه به آمار شرکت کنندگان این جشنواره هم اشاره کرد و گفت:در این جشنواره بیش از 11700 دانشجو شرکت نمودند که رشد 100 درصدی نسبت به سال گذشته وجود دارد و استان کرمان با 1800 نفر ثبت نامی حائز رتبه اول در کشور است و استانهای مازنداران و تهران در رتبه های بعدی قرار دارند.
ایشان در تشریح آمار ثبت نام کنندگان هم افزود:قریب 2500نفر در بخش آوایی شرکت نمودند که 50 نفر در بخش حفظ کل و 400 نفر در رشته های حفظ 20، 10 و 5 جزء شرکت نموده اند که بیانگر فضای قرآنی دانشگاه پیام نور و نوید بخش برداشته شدن گامهای ارزشمند در راستای خدمت به ساحت مقدس قرآن کریم می باشد.
امین رستمی شرکت دانشجویان در بخش های معارفی، هنری، پژوهشی و فناوری را نیز چشمگیر عنوان کرد و گفت: بیش از 9000 نفر در بخش معارفی شرکت نموده اند که آزمون این بخش با همکاری مرکز آزمون دانشگاه به صورت الکترونیکی در سراسر کشور برگزار می شود و همچنین شرکت 342 نفر در بخش های پژوهشی و فناوری،436 نفر در بخش ادبی با و863 نفر در بخش هنری ، بیانگر توانمندی های دانشجویان دانشگاه در حوزه های مختلف قرآنی و معارفی است.
وی به برنامه های جانبی این جشنواره هم اشاره کرد و افزود: هم زمان با اجرای بخش رقابتی این جشنواره کارگاههای آموزشی، محافل انس با قرآن و بازدید از مکانهای سیاحتی و گردشگری استان برنامه ریزی شده است.
ایشان در پایان افزود:خدای متعال را شاکریم که توفیق خدمتگزاری به ساحت مقدس قرآن کریم و قاریان و تالیان و حاملان قرآن کریم را به این حقیر و همکاران دانشگاه پیام نور استان ارزانی داشته و از معاونت فرهنگی، اجتماعی دانشگاه، مدیر کل امور فرهنگی و فوق برنامه بابت حسن اعتمادی که به استان کرمان داشته اند تقدیر وتشکر می نمایم و از رئیس دانشگاه پیام نور استان، مسئول دفتر نهاد رهبری، رئیس و همکاران مرکز کرمان و سایر مراکز و واحدهای استان و سایر دستگاههای اجرایی استان تقدیر و تشکر می نمایم.
گفتنی است در این جشنواره، دستگاههای اجرایی استان اعم از دفتر امام جمعه، حوزه علمیه، اداره کل اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل ارشاد، مجمع قاریان، معاونت فرهنگی شهرداری و بسیج هنرمندان در قالب کمیته های علمی و اجرایی با دانشگاه همکاری می نمایند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ