:.
ش
آشنایی با مخترعین جوان پیام نور( شماره 3)- سید محسن سید کاظمی

آقای سید کاظمی عضو بنیاد نخبگان دانشگاه پیام نور کرمان درباره اختراع خود گفت نظر به اینکه سالانه در جهان بیش از سیصد میلیون نفر در اثر سوختگی و عفونت های ناشی ازآن فوت می کنند و سوختگی ششمین علت مرگ و میر در کشور ایران است و می دانیم که آسیبهای پوستی ناشی از سوختگی زیان های فراوانی از قبیل افسردگی ، هزینه های درمانی و جراحی ترمیمی به جامعه و فرد وارد میکند دلیل اصلی پژوهش و تهیه یک ترمیم کننده زخم های ناشی از سوختگی بود.

وی ادامه داد داروی اسوالین یک داروی ترکیبی است که همزمان کار چند دارو را انجام می دهد و عملکرد چند گانه دارد. بصورت آنتی بیوتیک،ضد عفونی کننده،مسکن ،التیام بخش تاولها واز همه مهمتر ترمیم کننده می باشد به نحوی که موضع آسیب دیده بستگی به درجه سوختگی بعد از مدت کوتاهی کاملا بهبود می یابد و اثری از زخم دیده نمی شود و حتی موهای روی پوست هم دوباره می روید ولی در درمان با داروهایی که تا کنون در بازار موجود بوده است اسکار بجا می ماند و موها نیز نمی رویند .

 این دارو با داشتن خواص ضد التهاب باعث آرامش مصدوم شده و احساس درد وی بطور محسوسی کاهش می یابد، در اولین بار مصرف، عفونت (در صورت وجود) از زخمها خارج وباعث جلوگیری از تورم ومرگ می شود.مهمترین مزیت این دارو نتایج بهتر زیبایی بدلیل برجای نماندن اسکار ناشی از زخم وسوختگی و رویش مجدد مو می باشد که در کاهش هزینه های درمان و صدمات روحی بیمار بسیار موثر است .به دلیل گیاهی بودن آن هیچگونه عوارضی تا کنون مشاهده نشده است .

اکنون داروی ترمیم کننده گیاهی زخم و  سوختگی اسوالین با همکاری بنیاد نوآوران و همکاریهای علمی شهید فهمیده استان کرمان ارائه شده است و با توجه به ثبت اختراع و اخذ تاییدیه دانشگاه علوم پزشکی ، وزارت دفاع برای تجاری سازی این دارو حمایتهای لازم را انجام می دهد.

لازم بذکر است بنده موسس اولین شرکت دانش بنیان دانشگاه پیام نور بنام نوین اندیشان پارسیان کویر می باشم که این شرکت در زمینه ساخت داروهای گیاهی فعالیت می کند.

جهت اطلاع بشتر دز خصوص انسوالین می توانید به آدرس www.swalin.ir نیز مراجعه فرمایید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر