:.
همایش فیزیک
رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمان خبر داد : نهمین همایش ملی فیزیک دانشگاه پیام نور به میزبانی استان کرمان برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، خانم دکتر معین الدینی، رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمان با اعلام این خبر گفت: نهمین همایش ملی فیزیک دانشگاه پیام نور به یاری خداوند در 25 و 26 مهرماه سال جاری در دانشگاه پیام نور استان کرمان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری موفق همایش های زمین شناسی ، شیمی ، نانو تکنولوژی و ریاضی در سالهای گذشته به  میزبانی این دانشگاه، برگزاری نهمین همایش فیزیک را برگ زرین دیگری در کارنامه پر افتخار دانشگاه پیام نور استان کرمان دانست و یادآور شد : حضور بیش از 160 عضو هیات علمی با فعالیتهای متعدد پژوهشی پشتوانه بسیار خوبی برای برگزاری همایش های های ملی در استان است.

 

این گزارش می افزاید، آقای دکتر محسن میر حبیبی دبیر نهمین همایش ملی فیزیک نیز تصریح کرد: قریب به 25 نفر از اساتید برتر فیزیک دانشگاههای کشور عضو کمیته علمی این همایش هستند و برنامه علمی این همایش بوسیله مجموعه ای از اساتید متخصص در حوزه های مختلف  علم فیزیک پشتیبانی خواهد شد.

ایشان به محورهای اصلی این همایش هم اشاره کرد و گفت : فیزیک هسته ای، نانو فیزیک، فیزیک حالت جامد فیزیک ماده چگال، فیزیک ذرات بنیادی، فیزیک اتمی و مولکولی، اپتیک و فوتونیک، فیزیک نظری، فیزیک کاربردی، مهندسی هسته ای، طراحی و ساخت راکتور،  فیزیک آماری و ترمودینامیک، فیزیک نجوم و اختر فیزیک، فیزیک انرژی های بالا، بیو فیزیک، آموزش فیزیک، تاریخ و فلسفه علم فیزیک،  فیزیک محاسباتی و شبیه سازی، فیزیک پزشکی، سیستم های بس ذره ای، فیزیک پلاسما، لیزر، گرانش، ریاضی و فیزیک، فیزیک و اقتصاد، فیزیک و الکترونیک، فیزیک و علوم عقلی، آکوستیک و صوت، و فیزیک دریا  از مهمترین محورهای این همایش می باشند .

محسن میر حبیبی ادامه داد: نهمین همایش ملی فیزیک در پایگاه استنادی جهان اسلام  ISC و CIVILICA نمایه گردیده و طبق هماهنگی های صورت پذیرفته با برخی نشریات معتبر وزارت علوم در حوزه فیزیک، مقالات برتر همایش در این نشریات چاپ خواهند شد.

ایشان در خصوص نحوه ارسال مقالات هم گفت: اساتید و پژوهشگران، تا پایان مرداد ماه فرصت دارند، به وب سایت همایش به آدرس: conference.pnu.ac.ir/kerman-physics9  مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات خود اقدام نمایند.

دکتر میر حبیبی ضمن دعوت از کلیه  اساتید، پژوهشگران و دانشجویان محترم جهت ارسال مقاله و شرکت در این همایش، به برنامه های جانبی در زمان برگزاری همایش هم اشاره کرد و بیان داشت:کارکاههای علمی و آموزشی متعددی در این همایش برنامه ریزی شده و بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی کرمان نیز از دیگر برنامه های جنبی این همایش است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر