:.
دکتر زمانی
دکتر زمانی مهمترین برنامه های دانشگاه در سال جدید را تشریح کرد

به گزارش خبر گزاری یوپنا، دکتر محمدرضا زمانی در دیدار نوروزی با کارکنان دانشگاه پیام نور در سازمان مرکزی این دانشگاه، ضمن آرزوی سالی پربرکت و سرشار از موفقیت، به بیان برنامه های کلی دانشگاه در سال ۹۷ پرداخت.

دکتر زمانی مهمترین برنامه دانشگاه در سال جدید را منطقه ای شدن آن عنوان کرد و افزود: این مهم وظیفه ای است که شورای عالی انقلاب فرهنگی بر دوش ما گذاشته و بر اساس آن، دانشگاه در کل کشور به ۱۰ منطقه تقسیم می شود.

وی با بیان اینکه این برنامه از سوی هیئت امنا نیز بر آن تأکید شده و در اساسنامه دانشگاه هم به آن اشاره شده، از تشکیل کمیته ای برای تحقق این هدف مهم خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا تابستان امسال این هدف محقق شود.

رئیس دانشگاه پیام نور علاوه بر طرح آمایش مراکز دانشگاهی، از آمایش رشته ها سخن به میان آورد و مهمترین دستاورد آن را صرفه جویی در هزینه ها و روی ریل قرار دادن تعاملات و ارتباطات با خارج از دانشگاه دانست.

دکتر زمانی در ادامه به تأکید بر فعالیتهایی پرداخت تا با در پیش گرفتن آن افزایش و یا کاهش دانشجو برای دانشگاه دغدغه مهمی نباشد.
وی ضمن اشاره به وجود متخصصان کارآزموده در رشته های مختلف در دانشگاه پیام نور، توجه به فناوری، نوآوری و سرمایه گذاری در ایجاد شرکتهای دانش بنیان، برگزاری مراکز رشد و نوآوری، برپایی استارتاپ ها را از مهمترین این فعالیتها در سطح ملی عنوان کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور همچنین از پتانسیل این دانشگاه و وضعیت مناسب آن در جذب دانشجوی خارجی اشاره کرد و در راستای منسجم کردن این فرآیند نیز از تشکیل کارگروهی خبر داد تا با سرعت و نظم و همچنین تدوین آئین نامه های مرتبط، از امکان برگزاری مجازی و همچنین نیمه حضوری رشته ها استفاده شود.

دکتر زمانی در پایان گفت: سخن گفتن درباره برنامه های راهبردی دانشگاه راحت است ولی اجرای آن بستگی به همت ما دارد و امیدواریم در سال جدید هرکس در حوزه خود، با سرعت و دقت به انجام وظایف محوله بپردازد و با وحدت و همزبانی بتوانیم سال ۹۷ را موفق تر از سالهای قبل به پایان برسانیم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر