:.
بازدید دکتر کریمی
دکتر کریمی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در بازدید از مرکز رشد و کارآفرینی استان

 جاذبه های تاریخی و  گویش محلی غنی استان کرمان ، بستر مناسب برای تولید محتوای دیجیتال است .

 آقا دکتر کریمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و خانم دکتر معین الدینی رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمان، از کلینیک مشاوره و کارآفرینی و مراکز رشد اداره پژوهش و ارتباط با صنعت استان کرمان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این بازدید ، آقای دکتر کریمی با  هشت تیم برتر اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال استان کرمان که در اسفند ماه سال قبل موفق به راه یابی به مرحله شتاب دهی ایده های کارآفرینی خود شده بودند دیدار نمود  و از نزدیک در جریان طرح ها و ایده های کارآفرینی آنان قرار گرفت .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور کشورگفت : در استان کرمان بستر لازم برای  تولید نرم افزارهای دیجیتال ، به لحاظ جاذبه های تاریخی نظیر کلوت های شهداد ، روستای تاریخی میمند و جاذبه های تفریحی روستایی وعشایری بسیار زیبا ،  فراهم است که امیدواریم با تلاش های مراکز رشد دانشگاه پیام نور و وجود جوانان خلاق و مستعد و تیم های حاضر در این مراکز، دستیابی به این امر مهم به زودی محقق شود .

ایشان همچنین لهجه شیرین کرمانی را از دیگر پتانسیل های تولید محتوای دیجیتال در استان کرمان خواند و گفت: یکی از تیم های حاضر به خوبی به این موضوع پرداخته و توانسته با تولید اپلیکیشن آقای خط ، مسائل امروز جامعه را در قالب طنز بیان کند که این اپلیکیشن باید در طرح توسعه ای خویش بتواند، برای سایر استانها و حتی زبان های دیگر دنیا نیز  برنامه تولیدکند و صاحب، برند و نشان جهانی شود .

دکتر کریمی حمایت از استار آپ ها را از مهمترین برنامه های دانشگاه در حوزه کارآفرینی دانست و گفت : استان کرمان از استانهای پیشتاز در این عرصه است و با داشتن تیم مجرب در حوزه کارآفرینی به خوبی برنامه های دانشگاه در این حوزه را پیش می برد .

در خلال این بازدید خانم دکتر معین الدینی گزارشی از روند آماده سازی مراکز رشد ارائه کرد و گفت :امکانات خوبی،  هم به لحاظ فضای فیزیکی وهم به لحاظ تیم کارآفرینی در مرکز رشد دانشگاه فراهم آورده ایم و امیدواریم نتیجه این تلاشهای بتواند منتج به درآمد زایی دانشگاه در عرصه های نوین شود .

آقای دکتر شهرام خلیلی مبرهن رئیس اداره کارآفرینی و ارتباط با صنعت  دانشگاه پیام نوراستان کرمان هم در این بازدید، گزارشی از وضعیت تیم های حاضر در مرکز رشد و  شتاب دهنده استان کرمان ارائه کرد و گفت: چشم انداز خوبی در انتظار مرکز رشد استان کرمان وجود دارد و در آینده نزدیک شاهد اتفاقات میمون ومبارک دراین عرصه خواهیم بود .

گفتنی است دانشگاه پیام نور استان کرمان ،16 شرکت در مرکز رشد و نوآوری خود دارد که از این تعداد دو شرکت موفق به کسب رتبه دانش بنیان شده اند .
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر