:.
استاندار

دیدار با استاندار
در اولین روز از هفته دولت دیدار رئیس منطقه 8 دانشگاه و سرپرست دانشگاه پیام نور استان با استاندار کرمان

در اولین روز از هفته دولت و در راستای گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، آقای دکتر محدثی رئیس منطقه 8 دانشگاه پیام نور و سرپرست دانشگاه پیام نور استان و مدیران ستاد استان با آقای دکتر فدایی سرپرست استانداری کرمان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دراین دیدار آقای دکتر محدثی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه پیام نور استان، به بیان ویژگی های ممتاز دانشگاه پیام نور پرداخت و گفت:دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است و در بین دانشگاههای شهریه بگیر از کمترین میزان دریافت شهریه در تمام مقاطع برخوردار است .

ایشان از بومی گزینی به عنوان دومین ویژگی ممتاز دانشگاه پیام نور یاد کرد و افزود: این ویژگی سبب شده، اکثر دانشجویان از همان منطقه و شهر محل سکونت پذیرش شده و هزینه های تردد، خوابگاه و ... از هزینه های خانواده ها کسر گردد.

رئیس دبیرخانه منطقه 8 دانشگاه پیام نور، محتوا محور بودن و سنجش های استاندارد و متمرکز را از دیگر وجوه متمایز نظام آموزشی دانشگاه پیام نور بر شمرد و گفت: این ویژگی سبب افزایش کیفیت آموزشی و موفقیت های چشمگیر فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور در مقاطع تحصیلی بالاتر شده است .

 در ادامه این دیدار آقای دکتر فدایی سرپرست استانداری کرمان بر آموزش توام دانش و حرفه تاکید کرد و افزود: دانشگاه پیام نور باید از ظرفیت های بسیار خوبی که در اختیار دارد در راستای توانمند سازی و آموزش عملی حرفه و شغل برای دانشجویان بهره ببرد که برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و آموزش های آزاد، نمونه ای از این اقدامات است.  

وی با اشاره به شناسایی صد هزار فرصت شغلی در استان کرمان، گفت: با برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت و حرفه آموزی متناسب با نیاز جامعه از سوی دانشگاه پیام نور، و سایر مراکز آموزش عالی  می توانیم صد هزار نفر از جویندگان شغل را وارد بازار کار کنیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور یک ظرفیت خوبی برای استان کرمان است،تصریح کرد : دانشگاه پیام نور استان کرمان نباید خودش را به ساختار تعریف شده از سازمان محدود کند، بلکه باید متناسب با نیاز جامعه این ساختار را تغییر دهد.

سرپرست استانداری کرمان ادامه کرد: باید ایده هایی که در خصوص اصلاح ساختار وجود دارد، از سوی هیات علمی دانشگاه پیام نور استان به صورت کارشناسی بررسی شده و با استدلال های قوی مورد دفاع قرار گیرد.
در پایان این دیدار دکتر فدایی ابراز امیدواری کرد با تلاش مدیریت جدید، شاهد پیشرفت و شکوفایی دانشگاه پیام نور باشیم  و تصریح کرد: ما آماده هرگونه همکاری در مسیر پیشرفت اهداف دانشگاه پیام نور هستیم.

لازم به ذکراست، در این دیدار آقایان دکتر خلیلی مبرهن،دکتر رستمی، افشین مهر، رشیدی ، درینی،و خانمها  قوام آبادی و جنگجو حضور داشتند و گزارشی از حوزه فعالیتهای خود ارائه نمودند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر